Końcowa cyfrowa obróbka etykiet na urządzeniu Memprint DLF-220

Afinia DLF-220L
Maszyna jest wielomodułowym urządzeniem pozwalającym na kompleksowe wykańczanie etykiet. Jest ona niezbędnym uzupełnieniem drukarki rolowej i wspólnie tworzą kompletny produkcyjny park maszynowy. Wszystkie segmenty składają się w zestaw o stosunkowo niewielkich rozmiarach i pozwalają uniknąć konieczności przekładania roli na poszczególne urządzenia.

 

Obróbka etykiet rozcinaniePierwszy na linii znajduje się odwijak, na którym mocujemy pustą lub zadrukowaną rolkę z etykietami. Prędkość odwijania jest regulowana automatycznie i dostosowuje się do pracy całego urządzenia. Odwijana wstęga papieru trafia do sekcji foliującej, gdzie zadrukowany papier jest powlekany folią BOPP zabezpieczającą etykiety przed UV i wilgocią. Oczywiście w razie konieczności można ominąć element foliujący, jak i każdą z późniejszych sekcji.

Kolejnym elementem na linii produkcyjnej jest ploter tnący. Wyposażony  jest on w rejestrator znaczników i nóż wykonany z niezwykle twardego i wytrzymałego materiału. Maszyna odnajduje znacznik, a następnie na podstawie zadanego pliku wycina zarys każdej z etykiet. Nóż porusza się z prędkością 600 mm na sekundę w każdym kierunku, co w zależności od wielkości i ilości etykiet w linii pozwala na osiągnięcie dużej prędkości cięcia.

Zaraz za ploterem tnącym znajduje się element, który odpowiada za zdejmowanie wyciętego ażuru. Rolka zbiera niepotrzebny materiał, pozostawiając na wstędze jedynie wykrojone etykiety.

Ostatnim segmentem systemu Scorpio Plus jest segment odpowiedzialny za rozcinanie wzdłużne wstęgi, gdzie w razie konieczności można założyć nawet 8 noży tnących rolę na cieńsze, odpowiednie do linii etykietującej, pasy. Efekt końcowy to zafoliowane, wycięte  i rozcięte rolki etykiet dostosowane do potrzeb klienta i wymogów linii etykietującej.

Prędkość i prostota wycinania

 Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości nóź tnący, o maksymalnej prędkości 600 mm na sekundę. Pozwala to na znaczne przyśpieszenie cięcia etykiet. Maszyna jest w stanie wycinać 34 przykładowe etykiety o rozmiarze 80 mm na 80 mm po dwie w rzędzie. Nóż porusza się z tą samą prędkością w każdym kierunku.

 Kompleksowe wykańczanie

 Dzięki kilku sekcjom pracy, maszyna pozwala kompleksowo obrobić wydrukowane etykiety. Pierwsza sekcja odpowiada za foliowanie, następnie za wycinanie, za zdejmowanie ażuru i rozcinanie wzdłużne. Końcowym efektem są gotowe rolki z etykietami nadającym się wprost do umieszczenia na produktach.

 Współpraca z oprogramowaniem

 Zestaw jest wyposażony w rejestrator znaczników cięcia i współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami graficznymi. Pozwala to na pracę z wykorzystaniem zainstalowanego już w firmie oprogramowania bez konieczności ponoszenia kosztów instalacji nowych aplikacji.

 

Obróbka etykiet przygotowanie wycinania

Obróbka etykiet przygotowanie wycinania

Obróbka etykiet rozcinanie wzdłużne

Obróbka etykiet rozcinanie wzdłużne

Obróbka etykiet rozcinanie

Obróbka etykiet rozcinanie

Obróbka etykiet laminator

Obróbka etykiet laminator

Obróbka etykiet laminowanie

Obróbka etykiet laminowanie

Obróbka etykiet nawijanie wydrukowanych etykiet

Obróbka etykiet nawijanie wydrukowanych etykiet

Obróbka etykiet odwijanie

Obróbka etykiet odwijanie

 

Zewnętrzna średnica roli wej / wyj250 mm (9,84’)
Maksymalna szerokość
cięcia wzdłużnego
200 mm (7,87’)
Minimalna szerokość cięcia wzdłużnego19 mm (0,75’)
Minimalna / maksymalna długość ciętej etykiety10 mm (0,39‘) / 381 mm (15‘)
Maksymalna grubość podłoża0,25 mm (0,01‘)
Średnica gilzy76 mm (3‘)
Rodzaj wycinania1 nóż wleczony
Liniowa prędkość cięciaW zależności od grafiki, 2 kwadraty 80 mm x 80 mm (3,15’ x 3,15’)
= 34 etykiety na minutę
Maksymalna prędkość cięcia600 mm/s (24 in/s) w każdym kierunku
Programowalna siła cięcia20 gf – 300 gf w 31 krokach
Rejestracja znaczników cięciaTak, czarny kwadrat 4 mm x 4 mm
Rodzaje cięciaZarówno media zadrukowane jak i puste
Współpracujące oprogramowanieI-Mark
Zasilanie100 – 240 VAC, 240 W
Wymiary200 x 145 x 70cm
Waga235 kg

 

Pobierz instrukcję obsługi Memprint DLF-220

Aby otrzymać instrukcję wypełnij poniższy formularz:

Firma (wymagane)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Scroll Up