Technologia Memjet

Firma Memjet wyszła naprzeciw zapotrzebowaniom rynku i opracowała rewolucyjną technologię druku, wykorzystującą zupełnie nowe rozwiązania. Opracowano nowy rodzaj głowicy drukującej, która wykorzystuje innowacyjne podejście, umożliwiające niespotykane przyśpieszenie procesu druku, utrzymując jednocześnie najwyższą jakość grafiki.

Opracowano głowicę o szerokości 220 mm (8,67 cala), co umożliwiło umieszczenie jej nad arkuszem bez konieczności poruszania się w trakcie druku. Taka szerokość umożliwia druk w formacie A4 bez marginesów, a powierzchnia wydruku sięga od krawędzi do krawędzi. Głowica wyposażona jest w pięć kanałów, po jednym dla każdego z kolorów CMY i dwa kanały dla koloru K. We wszystkich kanałach znajduje się łącznie 70 400 dysz, wystrzeliwujących do 700 000 000 kropel tuszu na sekundę. Takie parametry w połączeniu z odpowiednim tuszem wodnym, pozwalają na druk z prędkością do 30cm (arkusz A4) na sekundę w fotograficznej jakości do 1600 x 1600 dpi. Technologia produkcji tuszu pozwala na drukowanie na wielu rodzajach podłoża takich jak papier błyszczący lub matowy, powlekany lub mikroporowaty oraz media samoprzylepne i magnetyczne. Przy zastosowaniu odpowiedniego podłoża można tez osiągnąć wodoodporny wydruk oraz media do transferu wydruku na odzież i twarde materiały takie jak kubki czy płyty.

Zastosowanie technologii memjet w urządzeniu, umożliwia wkroczenie na nowy poziom prędkości pracy maszyny, przy równoczesnym zachowaniu najwyższej jakości druku, bezawaryjności i małych gabarytach urządzenia. Głowice memjet wyposażone są w system samoczyszczenia i konserwacji, co do minimum zmniejsza konieczność obsługi serwisowej maszyny.

Memjet Print Head

Scroll Up